Модерна дневна соба која крие голема тајна (фото)


Модерна дневна соба која крие голема тајна (фото)

Футуристичкиот дом долго време беше само концепт и идеја, но по оваа дневна соба која се трансформира ќе сфатите дека реализацијата е многу подобра од очекуваното.

moderna-dnevna-soba-koja-krie-golema-tajna-foto-01.jpg

Сајмон Вудроф е човекот кој е фокусиран на правење што покомпактни и функционални животни простори.

Неговиот најнов концепт е неочекувана трансформација на еден навидум обичен простор.

Која е тајната на оваа дневна соба? Потребни ви се фотографии за да поверувате:

Би можело да ве интересира:

Kуќичка со галерија: Совршен мини дом за млад пар Подгответе се да бидете воодушевени! Со површина од само 33 метри квадратни, ова...
Дом достоен за милијардери: Планинска куќа во Швајцарија со ѕидови од 24-каратно злато Во светот постојат илјадници неверојатни домови кои се вистинско архитектонско р...
Во новиот дом на Кристијан Греј: Има ли црвена соба? Господинот Греј штотуку го купи својот нов дом во Холивуд за $2.8 милиони долари...