Лео и приватно живее како Волкот од Волстрит: Во неговата вила на Малибу (фото)


Лео и приватно живее како Волкот од Волстрит: Во неговата вила на Малибу (фото)

Леонардо ди Каприо се збогува со вилата на Малибу со поглед на плажа, но затоа ќе си заработи неколку милиони плус.

leo-i-privatno-zivee-kako-volkot-od-volstrit-vo-negovata-vila-na-malibu-001.jpg

Во 1998-ма година оваа вила ја купи за $1.6 милиони, за сега да ја продава за неверојатни $10.95 милиони долари.

41-годишниот актер ги отвори вратите на имотот кој го продава, а во него ќе видите три спални соби, две бањи, камин во дневната соба, поглед кон Тихиот Океан, скап мермер и подови од луксузно дрво.

Како што доликува на Волкот од Волстрит:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледа некогашната вила на Ал Капоне во Мајами од 15 милиони долари? (фото) Огромен базен, палми и луксуз на сите страни... Оваа вила е вистинско уживање за...
Кај Леонардо ди Каприо дома - во новата вила во Лос Анџелес (фото) Актерот е познат по тоа што постојано лови добри недвижнини, ги реновира и потоа...
30 топли соби со снежен, зимски поглед (фото) Стаклените ѕидови и високи прозорци се клучни за незаборавен поглед, посебно во ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg