Најпосакуваниот дом во Британија има приватна кино сала, голф терен и куглана (фото)


Најпосакуваниот дом во Британија има приватна кино сала, голф терен и куглана (фото)

najposakuvaniot-dom-vo-britanija-ima-privatna-kino-sala-golf-teren-i-kuglana-01.jpg

Во близина на Лондон постои замок кој е идеално место за сите оние кои сакаат групна забава.

Во имотот се вклучени соба за куглање, посебна соба која служи како кино сала, модерна црно-бела кујна...

Секако, тука е и градината која е распространета на 4,6 хектари и има џакузи, терен за играње голф и огромен базен.

Импресивниот дом се продава за 19 милиони евра:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
Живот со стил во една соба? Можно е! Ви претставуваме како изгледа домот на една млада дама, кој и покрај скромната к...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg