Шведски хотел на дрво, во кој се спие под поларна светлина
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Шведски хотел на дрво, во кој се спие под поларна светлина

„Седмата соба“ е луксузен хотел во северна Шведска, кој има за цел да ги приближи луѓето до природата.

shvedski-hotel-na-drvo-vo-koj-se-spie-pod-polarna-svetlina-01.jpg

Фантастичната соба се наоѓа на дрво, 10 метри над земјата, а удобниот ентериер создава идилична атмосфера, заедно со стаклените прозори кои нудат фантастичен хоризонт.

Посетата на овој хотел гарантира заспивање под поларна светлина.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На грчкиот остров Крит ресорт со бунгалови над вода, исто како на Малдиви (фото) Не се над океан како бунгаловите на Малдиви, но се над огромен базен и изгледаат...
Есенска оаза од 45 метри квадратни – Топол стан од кој не би излегле до пролет Деновите стануваат пократки, температурите си бараат топли ракави и поларни ќебе...
Летна убавина: Тушеви под отворено небо Нема ништо поубаво од тоа солта на кожата да ја измиете под туш во природа, под ...

Најчитани неделава