Сите места каде живеела Кејт Мидлтон, пред да се пресели во палата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


Сите места каде живеела Кејт Мидлтон, пред да се пресели во палата

Кејт Мидлтон ужива во многу луксузни простори сега кога ја има улогата на војвотка, но таа и пред да стане член на кралското семејство живеела на многу убави места.

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-01.jpg

Од времето кога е родена во Беркшир во 1982-та година, Кјет престојувала во удобни домови, училишни дворци, па дури и на места каде пред неа живееле многу принцези.

Сите места каде живеела Кејт:

„West View“ - Беркшир

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-1.jpg

„Oak Acre“ - Беркшир

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-11.jpg

Училиштето Свети Андреј, Пенгборн

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-3.jpg

Колеџот Марлбороу, Витшајр

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-4_copy.jpg

Универзитетот Свети Андреј, источното крајбрежје на Шкотска

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-5.jpg

Челзи, Лондон

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-6.jpg

Енгелси

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-7.jpg

Баклбери Манор

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata8.jpg

Кенсингтоновата палата

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-9.jpg

Анмер Хол

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-10.jpg

 Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледа некогашната вила на Ал Капоне во Мајами од 15 милиони дол... Огромен базен, палми и луксуз на сите страни... Оваа вила е вистинско уживање за...
Луксузната вила во која ќе уживаат The Weeknd и Селена Гомез (фото) Популарниот канадски музичар од неодамна е сопственик на нов имот во Лос Анџелес...
Летна убавина: Тушеви под отворено небо Нема ништо поубаво од тоа солта на кожата да ја измиете под туш во природа, под ...