20 идеи за шик уредување на дневната соба


20 идеи за шик уредување на дневната соба

Модерна или традиционална, дневната соба говори многу за нашиот карактер.

23 idei za shik ureduvanje na dnevnata soba 01

Дневната соба е особено важен дел од нашиот дом. Не само затоа што е местото каде поминуваме најголем дел од времето, туку и затоа што е просторот каде се забавуваме со пријателите и се собираме со семејството.

Затоа е неопходно стилски да ја уредиме оваа просторија.

Инвестирањето на пари во скап тепих, тренди парчиња мебел, шик саксии за цвеќе е паметен потег на долги патеки.

Дали ќе се одлучите за ретро концепт или за нешто модернистичко, останува за вас.

Еве 20 одлични идеи за уредување на дневната соба:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Модерна елеганција во 70м2: Стан за млад пар со фини идеи Кога станува збор за уредување на домот, секогаш се добредојдени нови и инспират...
Шик хотел во Париз создаден за сите љубители на книгите Кој љубител на литературата не би сакал да му носат книги директно во хотелската...
Идеи за летен декор: Претворете ја спалната соба во егзотична оаза Мирис на лето, сончеви денови и одмор се моменти кои за жал кратко траат. Но, со...