Како изгледа некогашната вила на Ал Капоне во Мајами од 15 милиони долари? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


Како изгледа некогашната вила на Ал Капоне во Мајами од 15 милиони долари? (фото)

Огромен базен, палми и луксуз на сите страни... Оваа вила е вистинско уживање за сите сетила.

kako-izgleda-nekogashnata-vila-na-al-kapone-na-majami-od-15-milioni-dolari-foto-01.jpg

Познатиот гангстер Ал Капоне имал многу недвижнини, а една од нив била и една раскошна вила на Мајами, која сега е на продажба за 14.9 милиони долари.

Тој го купил овој имот во 1928 година по неговото излегување од затворот Алкатраз и потрошил речиси 3 милиони долари на неговото реновирање.

Ал Капоне починал во 1947 година, а неговата сопруга го продала имотот во 1952.

Домот, изграден во колонијален стил во 1922 година, по продажбата имал друг сопственик, но сега е повторно е огласен.

Како изгледа овој луксузен имот:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Луксуз и модерна елеганција: Хотелот Armani во Милано Милано – градот на модата и елеганцијата, место со класичен италијански шарм кој...
Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
Лео и приватно живее како Волкот од Волстрит: Во неговата вила на Малибу (фото) Леонардо ди Каприо се збогува со вилата на Малибу со поглед на плажа, но затоа ќ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg