Како изгледа некогашната вила на Ал Капоне во Мајами од 15 милиони долари? (фото)

Огромен базен, палми и луксуз на сите страни... Оваа вила е вистинско уживање за сите сетила.

kako-izgleda-nekogashnata-vila-na-al-kapone-na-majami-od-15-milioni-dolari-foto-01.jpg

Познатиот гангстер Ал Капоне имал многу недвижнини, а една од нив била и една раскошна вила на Мајами, која сега е на продажба за 14.9 милиони долари.

Тој го купил овој имот во 1928 година по неговото излегување од затворот Алкатраз и потрошил речиси 3 милиони долари на неговото реновирање.

Ал Капоне починал во 1947 година, а неговата сопруга го продала имотот во 1952.

Домот, изграден во колонијален стил во 1922 година, по продажбата имал друг сопственик, но сега е повторно е огласен.

Како изгледа овој луксузен имот:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Теодора: Модерен и луксузен стан во Охрид од 130m2 со доминација на темните тонови (фот... „Со сопругот бевме подеднакво и максимално инволвирани во средувањето, со тоа шт...
На гости кај Ирена: Стан од 97m2 со ѕид од природен камен, библиотека и лулашка на терасата (фото) „Во овој стан живееме веќе 3 години и уживаме буквално во секој агол, затоа што ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg