Од неугледна штала направила дом од соништата: Како изгледа домот на Рис Витерспун?


Од неугледна штала направила дом од соништата: Како изгледа домот на Рис Витерспун?

По завршувањето на втората сезона на хит-серијата Big Little Lies, холивудската миленичка Рис Витерспун се почести со уште еден дом во рустичен стил.

od-neugledna-shtala-napravila-dom-od-sonishtata-kako-izgleda-domot-na-ris-viterspun-01.jpg

Куќата е лоцирана во Малибу и е многу поразлична од сите модерни вили со огромни базени во околината.

Актерката го купила имотот од 8.000 км2 опкружен со зеленило, а постоечката неугледна штала ја трансформирала во луксузна, семејна куќа.

Оваа оригинална идеја ја чинела Витерспун над 5,5 милиони евра, а освен главната резиденција на имотот има и куќа за гости опкружена со огромен овоштарник.

Витерспун одвоила место и за посебно студио за вежбање, просторија за кино проекции, куглана, како и место за нејзините коњи…

Погледнете го прекрасниот нов дом на 43-годишната актерка:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Kуќичка со галерија: Совршен мини дом за млад пар Подгответе се да бидете воодушевени! Со површина од само 33 метри квадратни, ова...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
Најпосакуваниот дом во Британија има приватна кино сала, голф терен и куглана (фото) Во близина на Лондон постои замок кој е идеално место за сите оние кои сакаат гр...

Најчитани неделава