Најдобро украсените „pop up“ тематски кафулиња во Њујорк кои ја доловуваат празничната магија (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Најдобро украсените „pop up“ тематски кафулиња во Њујорк кои ја доловуваат празничната магија (фото)

Њујорк, еден од светските епицентри на празничната магија, нуди неверојатни локации каде што може да го почувствувате духот на Божиќ и Новата година.

Najdobro-ukraseni-pop-up-praznicni-kafulinja-Njujork-01.jpg

Овие т.н. „pop up“ кафулиња никнуваат како печурки по дожд во овој период од годината. Тие се тематски простори, празнично украсени по повод претстојните зимски радости.

Најчесто се дел од веќе познати кафулиња, ресторани и тераси или пак сосема новоотворени локали. Некои од нив имаат и специјално креирани тематски пијалаци, коктели, менија итн.

Во секој случај, погледнете ги овие неверојатни кафулиња и претпразничната магија во Њујорк:

DONNER & BLITZEN’S REINDEER LOUNGE

Najdobro-ukraseni-pop-up-praznicni-kafulinja-Njujork (1).jpg

SLEYENDA

Najdobro-ukraseni-pop-up-praznicni-kafulinja-Njujork (2).jpg

MIRACLE @ 9TH STREET, 12TH STREET & BROOKLYN

Najdobro-ukraseni-pop-up-praznicni-kafulinja-Njujork (3).jpg

MIDWINTER NIGHT’S DREAM @ PHD TERRACE

Najdobro-ukraseni-pop-up-praznicni-kafulinja-Njujork (4).jpg

THE PINK HOLIDAY POP-UP @ MOXY TIMES SQUARE

Najdobro-ukraseni-pop-up-praznicni-kafulinja-Njujork (5).jpg

OPHELIA

Najdobro-ukraseni-pop-up-praznicni-kafulinja-Njujork (6).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Вила во која сакаме да ја поминеме цела зима Планинските вили кријат некаква посебна убавина и магија независно во кое време ...
Куќа која плови во срцето на Лондон Како изгледа домот во кој имате најубав поглед во центарот на Лондон? Веројатно ...
Викенд релаксација: Топли балкони и тераси Никој не би одбил чаша топол чај, вино или жешка шолја кафе во овој период од го...

Најчитани неделава