10 најубави тераси на покрив во Грција (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


10 најубави тераси на покрив во Грција (фото)

Главниот град на Грција, Атина, може да се пофали со одлични тераси на покрив, идеални како за летниот така и за зимскиот период.

10-najubavi-terasi-na-pokriv-01.jpg

Дел од најубавите вакви тераси се лоцирани на Крит и на Крф, но главно се сместени во престолнината.

Погледнете како изгледаат најубавите тераси на покрив во Грција каде што со задоволство би испиле некое кафе, коктел и би се опуштиле до максимум покрај глетките кои го запираат здивот:

5th Bar Restaurant, Крит

10-najubavi-terasi-na-pokriv (1).jpg

Roof Garden, Крф

10-najubavi-terasi-na-pokriv (2).jpg

Casa Delfino Suites Terrace, Крит

10-najubavi-terasi-na-pokriv (3).jpg

OTE Tower, Revolving Restaurant and Café, Солун

10-najubavi-terasi-na-pokriv (4).jpg

The Couleur Locale, Атина

10-najubavi-terasi-na-pokriv (5).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најубавите цветни балкони на кои ќе сакате да ја поминете цела пролет (фото) Љубителите на природа едвај чекаат да дојде пролет за да ги декорираат терасите ...
8 хотели со најубави летни погледи од тераса Имаме уште малку време за уживање во спектакуларните изгрејсонца и зајдисонца, в...
Пентхаусот за кој Ана и Бастијан Швајнштајгер одвојуваат 30.000 евра месечно Брачниот пар моментално живее на 58-иот кат од хотелот „Waldorf Astoria“ во пент...

Најчитани неделава