Во домот на Милена Танаскоска: Стилски уредена соба на девојка од Скопје (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


Во домот на Милена Танаскоска: Стилски уредена соба на девојка од Скопје (фото)

Секоја детаљ во собата на 32-годишната скопјанка е внимателно избран, зимно време доминираат крзнените перничиња, а летно време - бохо стилот.

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-01.jpg

Милена Танаскоска има 32 години, а целата кариера и е проткаена со љубовта кон модата, до неодамна како моден стилист во магазинот Unique, а сега како моден директор на продавницата Rumor, како и раководител на канцеларија на охридска фабрика за плетенини.

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-09.jpeg

Живее во семејна куќа во Ченто и вели дека отсекогаш особено внимание посветувала на својата соба, затоа што тое е катчето каде одмора и твори, катчето каде ја негува креативноста.

„Мојата соба, која до пред некое време ја делев со сестра ми, е поделена на дел за седење, дел со биро за творење и трет дел каде уживам во книгите и списанијата.

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-12.jpeg

Додека сестра ми беше тука имаше повесели бои и повеќе детали, но јас сум приврзаник кон понеутралните тонови. Но, ентериерот го прилагодувам според годишните времиња.

Омилена ми е фотељата од баба ми и дедо ми, која ја реставривав пред 10 години, а сега повторно е време да ѝ сменам боја и штоф, најверојатно ќе биде во бебешко розова нијанса. Сакам спој од ултра модерни детали и некои безвременски.

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-05.jpg

Најчесто ги менувам вазните, рамките и перниците. Исто така обожавам мирсливи свеќи, а омилен дел од денот ми е кога ќе се вратам дома и ќе одмарам во мојата соба со моите кучиња.

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-03.jpeg

Бидејќи обожавам природа, планирам еден ѕид да бојадисам во темно зелена боја, а сѐ друго да биде бело. Зимно време сум ориентирана на кожи, пуфкасти теписи, крзнени перници и суво цвеќе како украс, а летно време уредувањето ми е во бохо стил“, изјави Милена за CRNOBELO.com.

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-04.jpeg

Фотографии од нејзината стилски уредена соба:

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-11.jpeg

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-08.jpeg

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-07.jpeg

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-06.jpeg

vo-domot-na-milena-tanaskoska-stilski-uredena-soba-na-devojka-od-skopje-foto-02.jpeg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Живот со стил во една соба? Можно е! Ви претставуваме како изгледа домот на една млада дама, кој и покрај скромната к...
Најпосакуваниот дом во Британија има приватна кино сала, голф терен и куглана (фото) Во близина на Лондон постои замок кој е идеално место за сите оние кои сакаат гр...
Во новиот дом на Кристијан Греј: Има ли црвена соба? Господинот Греј штотуку го купи својот нов дом во Холивуд за $2.8 милиони долари...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg