Во домот на писателката Ксенија Николова: „Свеќите и венчињата за коса се моја слабост“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


Во домот на писателката Ксенија Николова: „Свеќите и венчињата за коса се моја слабост“

Од гардероберот во нејзината соба до катчето за вежбање, во кој дел од домот најмногу ужива Ксенија Николова?

vo-domot-na-pisatelkata-ksenija-nikolova-svekjite-i-venchinjata-za-kosa-se-moja-slabost-01.jpg

Ксенија Николова, писател и текстописец, обожава слободните мигови да ги минува дома. Оваа вљубеничка во уметноста сака винтиџ детали, мирисливи свеќи и уникатни уметнички дела.

Го обожава својот простран гардеробер, а во последно време омилено ѝ е катчето за вежбање.

„Јас сум човек којшто ужива да го поминува времето дома, уживам во својот простор и во енергијата во него.

Обожувам свеќи, тие ме смируваат и ми даваат спокој. Сакам работи коишто ми значат и ме потсетуваат на убави нешта, така што во секој агол имам по нешто коешто ми носи спомени.

Обожувам и венчиња за коса, па имам посебен агол за нив.

vo-domot-na-pisatelkata-ksenija-nikolova-svekjite-i-venchinjata-za-kosa-se-moja-slabost-03.jpg

Вежбам речиси секој ден и мојот дома е мое катче во кое ја исфрлам негативната енергија и се полнам со позитивна. Можеби тоа е моето омилено катче во последно време.

vo-domot-na-pisatelkata-ksenija-nikolova-svekjite-i-venchinjata-za-kosa-se-moja-slabost-02.jpg

Пишувам на мојот кревет, потонувам во еден прекрасен свет и се препуштам на инспирацијата.

Во мојата соба преовладуваат виолетовата и розовата боја, затоа што животот го гледам низ таа призма“, вели Ксенија Николова за CRNOBELO.com.

vo-domot-na-pisatelkata-ksenija-nikolova-svekjite-i-venchinjata-za-kosa-se-moja-slabost-04.jpg

На „гости“ кај Ксенија Николова:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во домот на Кате од Битола: „Цвеќињата ми се омилените детали во домот“ Розовите цвеќиња нејзината мала тераса ја претвораат во совршено место за пиење ...
Во домот на Александра: Стан во Скопје во кој сите соби се со различен стил (фото) „Станот го реновиравме од темел и имавме ограничен буџет, па не вклучивме архите...
Во домот на Анета Димовска: Доминација на темни тонови и префинети детали (фото) „Јас сакам мали нешта, чаша вино со сирење и добар муабет за емоции, желби, љубо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg