Во домот на писателката Ксенија Николова: „Свеќите и венчињата за коса се моја слабост“

Од гардероберот во нејзината соба до катчето за вежбање, во кој дел од домот најмногу ужива Ксенија Николова?

vo-domot-na-pisatelkata-ksenija-nikolova-svekjite-i-venchinjata-za-kosa-se-moja-slabost-01.jpg

Ксенија Николова, писател и текстописец, обожава слободните мигови да ги минува дома. Оваа вљубеничка во уметноста сака винтиџ детали, мирисливи свеќи и уникатни уметнички дела.

Го обожава својот простран гардеробер, а во последно време омилено ѝ е катчето за вежбање.

„Јас сум човек којшто ужива да го поминува времето дома, уживам во својот простор и во енергијата во него.

Обожувам свеќи, тие ме смируваат и ми даваат спокој. Сакам работи коишто ми значат и ме потсетуваат на убави нешта, така што во секој агол имам по нешто коешто ми носи спомени.

Обожувам и венчиња за коса, па имам посебен агол за нив.

vo-domot-na-pisatelkata-ksenija-nikolova-svekjite-i-venchinjata-za-kosa-se-moja-slabost-03.jpg

Вежбам речиси секој ден и мојот дома е мое катче во кое ја исфрлам негативната енергија и се полнам со позитивна. Можеби тоа е моето омилено катче во последно време.

vo-domot-na-pisatelkata-ksenija-nikolova-svekjite-i-venchinjata-za-kosa-se-moja-slabost-02.jpg

Пишувам на мојот кревет, потонувам во еден прекрасен свет и се препуштам на инспирацијата.

Во мојата соба преовладуваат виолетовата и розовата боја, затоа што животот го гледам низ таа призма“, вели Ксенија Николова за CRNOBELO.com.

vo-domot-na-pisatelkata-ksenija-nikolova-svekjite-i-venchinjata-za-kosa-se-moja-slabost-04.jpg

На „гости“ кај Ксенија Николова:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Маја: Стан од 75m2 во Скопје со впечатлив ѕид од цигли во дневната соба (фото) „Првично, што сакав е да има цигла на ѕидот во дневниот простор, па по тој декор...
На гости кај Моника: Стан во Капиштец со дневна соба со винтиџ парчиња и уникатни детали (фото) „Јас не го преферирам модерното во уредувањето на домот, не сум модерна девојка,...
Во домот на Ивана од Белград: Светол стан во кој владее хармонија (фото) Доколку сакате светли бои, овој стан ќе ви го освои срцето за миг. Деталите ја п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg