Стилска тераса во бохо стил: На гости кај Катерина од Скопје (фото)

Терасата е во комбинација на бохо и скандинавски стил, со многу растенија и сијалички за уживање во ноќните часови.

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-01.jpg

Катерина Павловска, 29 години, родена e во Хамбург Германија, а сега живее Скопје.

Се занимава со маркетинг и финансии, но љубов ѝ е уредувањето на ентериерот.

Омилено катче во домот ѝ е терасата, а за инспирацијата за уредувањето таа за CRNOBELO.com вели:

„Отекогаш сум обожавала да декорирам, прередувам и да ги следам сите трендови, тоа навистина ме исполнува. Ова хоби го имам дефинитивно наследено од мајка ми, која секогаш ме инспирира со нејзината умешност за декорирање.

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-04.jpeg

Воедно, често патувам во Германија и од секогаш сум била фасцинирана од начинот и стилот на декорирање таму. Следам повеќе германски страни за ентериер на Инстаграм и од нив добивам исто така инспирација.

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-08.jpg

Терасата е во комбинација на бохо и скандинавски стил, со селекција на разни растенија и цвеќиња кои даваат и малку медитерански шмек.

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-05.jpeg

Обожавам соларни сијалички и свеќи, тие ми го даваат она „cozy“ чувство и ме релаксираат секоја вечер.

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-10.jpg

Омилено катче ми е веднаш до лимонот, каде го уживам неговиот мирис и глетката на целата тераса. Мислам дека тоа е и омилено катче на моето Маче Мици.“

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-11.jpg

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-09.jpg

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-08.jpg

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-07.jpg

Уште фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg