Стилска тераса во бохо стил: На гости кај Катерина од Скопје (фото)

Терасата е во комбинација на бохо и скандинавски стил, со многу растенија и сијалички за уживање во ноќните часови.

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-01.jpg

Катерина Павловска, 29 години, родена e во Хамбург Германија, а сега живее Скопје.

Се занимава со маркетинг и финансии, но љубов ѝ е уредувањето на ентериерот.

Омилено катче во домот ѝ е терасата, а за инспирацијата за уредувањето таа за CRNOBELO.com вели:

„Отекогаш сум обожавала да декорирам, прередувам и да ги следам сите трендови, тоа навистина ме исполнува. Ова хоби го имам дефинитивно наследено од мајка ми, која секогаш ме инспирира со нејзината умешност за декорирање.

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-04.jpeg

Воедно, често патувам во Германија и од секогаш сум била фасцинирана од начинот и стилот на декорирање таму. Следам повеќе германски страни за ентериер на Инстаграм и од нив добивам исто така инспирација.

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-08.jpg

Терасата е во комбинација на бохо и скандинавски стил, со селекција на разни растенија и цвеќиња кои даваат и малку медитерански шмек.

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-05.jpeg

Обожавам соларни сијалички и свеќи, тие ми го даваат она „cozy“ чувство и ме релаксираат секоја вечер.

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-10.jpg

Омилено катче ми е веднаш до лимонот, каде го уживам неговиот мирис и глетката на целата тераса. Мислам дека тоа е и омилено катче на моето Маче Мици.“

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-11.jpg

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-09.jpg

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-08.jpg

stilska-terasa-vo-boho-stil-na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-foto-07.jpg

Уште фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен... „Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во ...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg