Дом што зрачи со смиреност: На гости кај Магдалена Костовска од Скопје (фото)

Не можам да си замислам да живеам без балкон, па можам да кажам дека тој простор ми е омиленото катче, иако уште не е во неговата финална верзија. Голем дел од времето го поминувам таму, во друштво на моите растенија, цвеќиња, кактуси, сукуленти и сл.

dom-shto-zrachi-so-smirenost-na-gosti-kaj-magdalena-kostovska-od-skopje-foto-08.jpg

Љубовта кон убавите ентериери ме поттикна да ги документирам сите фази од уредувањето на новиот дом преку мојот Инстаграм профил @magicinmyhome. Таму меѓусебно се инспирираме со луѓе со слични интереси и многу ми е мило што си пронајдов начин да го прикажам сето она што го сакам и ме исполнува.

dom-shto-zrachi-so-smirenost-na-gosti-kaj-magdalena-kostovska-od-skopje-foto-02.jpg

Така го започнав и #homedecormacedonia, што моментално брои повеќе од 900 инспиративни слики од убаво уредени домови во нашата земја.  

Иако живееме овде речиси 2 години, не се завршени сите простории, а и домот никогаш не треба да биде целосно завршен. Секогаш треба да има простор за нови убави идеи – сè во свое време.“

dom-shto-zrachi-so-smirenost-na-gosti-kaj-magdalena-kostovska-od-skopje-foto-03.jpg

Во домот на Магдалена:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg