На гости кај Маја Гугоска: Совршено уредена тераса во семејна куќа во Охрид (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


На гости кај Маја Гугоска: Совршено уредена тераса во семејна куќа во Охрид (фото)

Во лето ја уредува терасата во бохо стил, а во зима терасата на Маја е како сцена од божиќна бајка со многу сијалички.

na-gosti-kaj-maja-gugoska-sovrsheno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-ohrid-foto-01.jpg

Маја Гугоска (36) од Охрид е сопруга и мајка на две деца. Таа дефинитивно има една од најсимпатично уредените тераси во Македонија.

Секој детаљ е внимателно избран и сѐ e на свое место. Maлиот простор е одлично искористен.

Околу инспирацијата за уредувањето проговоривме со неа:

„Мојата сегашна професија е тотална спротивност на љубовта кон уредувањето и изработувањето на креативни украси. Работам како администратор во приватна фирма за хидраулика.

na-gosti-kaj-maja-gugoska-sovrsheno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-ohrid-foto-17.jpg

Отсекогаш сум сакала убаво уредени домови и дворови. Обожавам зеленило, цвеќиња, особено кактуси од кои мала колекција ми е и на терасата.

Живееме во семејна куќа на поткровје и токму таму е терасата.

na-gosti-kaj-maja-gugoska-sovrsheno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-ohrid-foto-09.jpg

Во недостиг на двор, одлучив малечката таванска тераса да ја уредам за уживање. Не е простор кој не се користи во зима, напротив отворена е секоја сезона, а можеби најмногу доаѓа до израз баш за Божиќните празници со сета таа магија со сијалички и украси.

na-gosti-kaj-maja-gugoska-sovrsheno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-ohrid-foto-04.jpg

Често сакам да си играм, да разместувам, да додавам разни DIY’s инспирирана од Pinterest или едноставно  ќе ми „светнe“ некоја идеја.

na-gosti-kaj-maja-gugoska-sovrsheno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-ohrid-foto-05.jpg

Секоја сезона има различни детали, од перничиња, украси, цвеќиња, моите DIY изработки, но мислам дека би ја издвоила летната сезона со бохо изгледот на мојата тераса како омилена.

na-gosti-kaj-maja-gugoska-sovrsheno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-ohrid-foto-13.jpg

Продолжува на следната страна....Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg