На гости кај Андреја Коцева: Стан во Скопје во кој фокусот е на жолтите детали (фото)

Одличен визуелен ефект е постигнат преку контрастот на белите ѕидови со сивите тонови на мебелот, како и светло сивиот дрвен под.

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-02.jpg

Поговорките на ѕидовите, иако во црно-бели нијанси, ја дополнуваат атмосферата и на домот му даваат уникатен печат.

Во секоја просторија, a и на терасата е поставен по некој детаљ во жолта и темно сина боја со цел да се разигра амбиентот и да се избегне монохроматски впечаток.

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-08.jpg

Ароматични свеќи, суптилно осветлување, суво цвеќе, аранжман за маса во земјени нијанси, сите овие ситни, но ефективни детали го дополнуваат домот.

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-05.jpg

Уште фотки од домот на Андреја:

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-04.jpg

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-12.jpg

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-09.jpg

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-07.jpg

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-03.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg