На гости кај Андреја Коцева: Стан во Скопје во кој фокусот е на жолтите детали (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


На гости кај Андреја Коцева: Стан во Скопје во кој фокусот е на жолтите детали (фото)

„Во секоја просторија е поставен по некој детаљ во жолта и темно сина боја со цел да се разигра амбиентот и да се избегне монохроматски впечаток“, вели 29-годишната Андреја за уредувањето на нејзиниот дом.

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-01.jpg

Андреја Коцева има 29 години, живее и работи во Скопје. По професија е медицинска сестра во училиште за деца со оштетен вид.

Во нејзиниот дом фокусот е на жолтите детали.

Таа за CRNOBELO.com открива од каде идејата за уредувањето:

„Идејата за уредување на домот ја црпев од скандинавските профили на Инстаграм и Пинтерест.

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-10.jpg

Често знам да преуредувам во домот и тоа ме прави среќна и се чувствувам убаво и исполнето.

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-06.jpg

Кога станува збор за уредувањето на домот сакам да биде уреден по вкус и идеи заедно со сите членови на семејството. Домот треба да нè претставува нас.

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-11.jpg

Обожавам да избирам парчиња мебел, детали, украси, да бирам бои итн.

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-15.jpg

Станува збор за нетипичен скандинавски стил на уредување. Големо внимание е посветено и на сите украси што има значајна функција во создавањето на домашниот амбиент, а домашната библиотека која е пред скриената врата е уште еден сегмент што го надополнува впечатокот.

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-14.jpg

Просторот е отворен и светол благодарение на големите прозорци и високиот плафон.

na-gosti-kaj-andreja-koceva-stan-vo-skopje-vo-koj-fokusot-e-na-zholtite-detali-foto-13.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg