На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото)

Мебелот е крем, исто така и полиците и комодата се во бела боја. Концептот беше да се даде ефект на бојата на ѕидовите и да се добие контраст меѓу внатрешниот ентериер на две различни композиции.

na-gosti-kaj-iva-od-bitola-rozov-dom-vo-barbi-stil-foto-08.jpeg

Омилено катче од домот ми е полицата за книги, бидејќи една од најголемите пасии после готвењето ми е читањето на книги.

na-gosti-kaj-iva-od-bitola-rozov-dom-vo-barbi-stil-foto-14.jpeg

Домот е приказна на секој од нас, којашто зборува во наше име, место каде што се чувствуваме најбезбедни и најсакани, место каде што нашите чувства и емоции испливуваат на површина после долгите напорни денови.“

na-gosti-kaj-iva-od-bitola-rozov-dom-vo-barbi-stil-foto-09.jpeg

na-gosti-kaj-iva-od-bitola-rozov-dom-vo-barbi-stil-foto-20.jpg

Уште фотографии од домот на Ива на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg