На гости кај Катерина од Скопје: Совршено уреден стан со бохо детали (фото)

Ова ме асоцира на некои источни култури во кои сум заљубена, но воедно е и комбинација од скандинавски стил, кој не го менувам бидејќи е чист, практичен, функционален а сепак секогаш изгледа модерно.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-08.jpg

Кујната е исто така простор на кој многу се радувам бидејќи првпат го имам задоволството да уживам во олку голема кујна, која си ја уредивме по наш вкус.

Дефинитивно едно од нештата за кое добивам најмногу прашања на мојот Инстаграм профил е токму кујната – од кој материјал е, која е бојата, од каде е купен материјалот, кој ја правел, од каде е работната површина и слично.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-07.jpg

Собата која сè уште не е комплетно средена и на која работиме е детската соба на мојот син Матео. И во неа ќе изобилува дрвото, земјени бои и едноставни дезени, но сето тоа прошарано од живите бои на играчките.“

Уште фотки од домот на Катерина:

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-04.jpg

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-05.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
Инстаграмџиски рај: Ресторан со цел ѕид аквариум во Косово, во стилот на оние во Дубаи (фото) Ќе имате чувство дека сте во аквариум и дефинитивно нема да одолеете да направит...
Во домот на Ивана од Белград: Светол стан во кој владее хармонија (фото) Доколку сакате светли бои, овој стан ќе ви го освои срцето за миг. Деталите ја п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg