На гости кај Катерина од Скопје: Совршено уреден стан со бохо детали (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


На гости кај Катерина од Скопје: Совршено уреден стан со бохо детали (фото)

„Омилено катче од домот ми е спалната соба во која има прекрасен детаљ што ја прави посебна, а најмногу прашања добивам за уредувањето на кујната“, открива 31-годишната Катерина од Скопје.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-01.jpg

Катерина Љамова Богоевска (31) по професија е финансиски аналитичар, а омилено хоби ѝ е уредувањето на нејзиниот дом.

Живее со сопругот, синчето Матео и мачорот Локи, а наскоро очекуваат уште еден член на семејството. Матео ќе добие братче или сестриче.

Со неа проговоривме околу уредувањето на нејзиниот дом:

„Идејата за овој стил на уредување на ентериерот ми е уште од пред некое време кога живеевме во друг стан, кој беше сосема различен од овој.

За разлика од претходниот стан, овој изобилува со топли бои, бохо детали, многу природно дрво, мермер, високи лајсни и генерално земјени тонови.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-03.jpg

Во последно време повторно е многу модерен бамбусот во ентериерите, како и во сè друго и во дизајнот на ентериер модата се враќа, па за тоа можам да кажам дека омилени детали ми се бамбусовото огледало и бамбусовите столчиња.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-10.jpg

Терасата е исто така уредена со бамбусова гарнитура, но неа повеќе ќе ја сликам во лето. Освен бамбусовите парчиња омилени детали ми се теписите во дневна и трпезарија кои се во бохо стил и се едно од нештата за кои најчесто добивам прашања покрај мермерните маси.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-09.jpg

Омилено катче од домот ми е спалната соба во која има прекрасен детаљ што ја прави посебна. Тоа е пастелен полукруг над креветот и огледалца во форма на месечини кои ги претставуваат фазите на месечината.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Во домот на Ана Ристова: Хармонично уредена семејна куќа во Охрид со златни и мермерни детали „Повеќето елементи ни се изработени по нарачка, за да можат најубаво да се вклоп...
Во домот на Александра: Стан во Скопје во кој сите соби се со различен стил (фото) „Станот го реновиравме од темел и имавме ограничен буџет, па не вклучивме архите...
Живот со стил во една соба? Можно е! Ви претставуваме како изгледа домот на една млада дама, кој и покрај скромната к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg