На гости кај Катерина од Скопје: Совршено уреден стан со бохо детали (фото)

„Омилено катче од домот ми е спалната соба во која има прекрасен детаљ што ја прави посебна, а најмногу прашања добивам за уредувањето на кујната“, открива 31-годишната Катерина од Скопје.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-01.jpg

Катерина Љамова Богоевска (31) по професија е финансиски аналитичар, а омилено хоби ѝ е уредувањето на нејзиниот дом.

Живее со сопругот, синчето Матео и мачорот Локи, а наскоро очекуваат уште еден член на семејството. Матео ќе добие братче или сестриче.

Со неа проговоривме околу уредувањето на нејзиниот дом:

„Идејата за овој стил на уредување на ентериерот ми е уште од пред некое време кога живеевме во друг стан, кој беше сосема различен од овој.

За разлика од претходниот стан, овој изобилува со топли бои, бохо детали, многу природно дрво, мермер, високи лајсни и генерално земјени тонови.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-03.jpg

Во последно време повторно е многу модерен бамбусот во ентериерите, како и во сè друго и во дизајнот на ентериер модата се враќа, па за тоа можам да кажам дека омилени детали ми се бамбусовото огледало и бамбусовите столчиња.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-10.jpg

Терасата е исто така уредена со бамбусова гарнитура, но неа повеќе ќе ја сликам во лето. Освен бамбусовите парчиња омилени детали ми се теписите во дневна и трпезарија кои се во бохо стил и се едно од нештата за кои најчесто добивам прашања покрај мермерните маси.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-09.jpg

Омилено катче од домот ми е спалната соба во која има прекрасен детаљ што ја прави посебна. Тоа е пастелен полукруг над креветот и огледалца во форма на месечини кои ги претставуваат фазите на месечината.

na-gosti-kaj-katerina-od-skopje-sovrsheno-ureden-stan-so-boho-detali-foto-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Кристина и Ѓоко: Стан во Скопје со „хармоника“ врата и предмети наследени од баба и дед... „Отсекогаш знаев дека еден ден кога ќе имам сопствено живеалиште ќе сакам да дом...
Совршено уреден стан во скандинавски стил на девојка од Полска (фото) Комбинацијата на бела боја и дрво е вистински погодок во топлиот стан на Емилија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg