Најубавиот есенски украсен локал во Битола - македонските блогерки го обожаваат


Најубавиот есенски украсен локал во Битола - македонските блогерки го обожаваат

Декорацијата на овој локал е во најубавите бои на есента и тој изгледа како сцена од некоја есенска бајка.

najubaviot-esenski-ukrasen-lokal-vo-bitola-makedonskite-blogerki-go-obozhavaat-01.jpg

Природата периодов е обоена во најубавите бои на есента, а и некои локали низ Македонија одлучија да ја искористат нивната магија.

Ова е сезона на тикви, златести, портокалови и црвеникави тонови, јаболка, топли ќебенца и суво цвеќе, па декорацијата на локалот „Bagetto“ во Старата чаршија во Битола е токму таква.

Македонските блогерки обожаваат да се фотографираат таму.

Совршенската есенска декорација на овој локал во Битола:

najubaviot-esenski-ukrasen-lokal-vo-bitola-makedonskite-blogerki-go-obozhavaat-12.jpg

najubaviot-esenski-ukrasen-lokal-vo-bitola-makedonskite-blogerki-go-obozhavaat-11.jpg

najubaviot-esenski-ukrasen-lokal-vo-bitola-makedonskite-blogerki-go-obozhavaat-06.jpgфото: Инстаграм - sandra_kirkov

najubaviot-esenski-ukrasen-lokal-vo-bitola-makedonskite-blogerki-go-obozhavaat-03.jpgфото: Инстаграм - aleksandrashijakoska

najubaviot-esenski-ukrasen-lokal-vo-bitola-makedonskite-blogerki-go-obozhavaat-05.jpgфото: Инстаграм - aleksandrashijakoska

najubaviot-esenski-ukrasen-lokal-vo-bitola-makedonskite-blogerki-go-obozhavaat-04.jpgфото: Инстаграм - aleksandrashijakoska

najubaviot-esenski-ukrasen-lokal-vo-bitola-makedonskite-blogerki-go-obozhavaat-02.jpgфото: Инстаграм - aleksandrashijakoska

najubaviot-esenski-ukrasen-lokal-vo-bitola-makedonskite-blogerki-go-obozhavaat-10.jpgфото: Инстаграм - sandra_kirkov

najubaviot-esenski-ukrasen-lokal-vo-bitola-makedonskite-blogerki-go-obozhavaat-09.jpgфото: Инстаграм - sandra_kirkov

Уште фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Станови на блогерките во кои сакаме да живееме Инспирација не се црпи секогаш само од модните писти, модните настани или од ули...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
Како од бајките - Скандинавските зелени куќи (фото) Скандинавците ги обожаваат зелените покриви целите обраснати од трева, а понеког...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg