На гости кај Елена Алач: Стан во Охрид со светли бои и „направи сам“ проекти (фото)

Од многуте, омилени ми се letterboard-таблата и dream catcher-ите во спална. Инспирација најчесто наоѓам на Пинтерест, но секогаш гледам да внесам и нешто свое во самата креација.

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-17.jpg

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-02.jpg

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-03.jpg

Изминатиов период бев фокусирана на уредувањето на детската соба за мојата ќерка Зарина, која иако сѐ уште не е готова, веќе ми станува омилено катче во домот, различно од останатите простории, и кое веќе си го доби епитетот шарен свет“.

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-15.jpg

Повеќе фотки од домот на Елена Алач:

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-16.jpg

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-12.jpg

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-09.jpg

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-08.jpg

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-07.jpg

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-06.jpg

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-05.jpg

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-elena-alach-stan-vo-ohrid-so-svetli-boi-i-napravi-sam-proekti-foto-02.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg