Мала, бела куќичка како од најубавата зимска приказна (фото)


Мала, бела куќичка како од најубавата зимска приказна (фото)

Како вие го замислувате својот дом од соништата?

mala-bela-kukjicka-kako-od-najubavata-zimska-prikazna-001.jpg

Ако зборуваме за зимската варијанта на овие фантазии, тогаш дефинитивно тоа би изгледало како оваа бела, зимска куќичка во Норвешка.

Просторот нема многу квадрати, но содржи шарм, светлина и празнични декорации кои се сосема доволни за да се постигне ефектот на најудобен и најтопол дом.

Низ само 10 фотки успеавме да се заљубиме во просторот, а веруваме и вие.

Зимски одмор за очи:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
Kуќичка со галерија: Совршен мини дом за млад пар Подгответе се да бидете воодушевени! Со површина од само 33 метри квадратни, ова...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg