Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 06-10-2022


На гости кај Наташа Мустафа: Викендичка изградена од камен во селото Ракитница (фото)

Наташа живее во Битола, но секој слободен миг со сопругот и синот го минува во нивната викендичка во близина на Демир Хисар со лулашка и мебел, кој го изработиле самите, вели дека тоа е нивната куќичка од соништата.

na-gosti-kaj-natasha-mustafa-vikendichka-izgradena-od-kamen-vo-seloto-rakitnica-foto-01.jpg

Наташа Мустафа (44) работи како фотограф, живее во Битола, но со семејството секој слободен миг го користи за да оди во нејзината викендичка во селото Ракитница, Демирхисарско.

Најчесто тоа е викенд, празници и слично. Вели дека некогаш може да се случи да отидат и преку недела, посебно ако им треба одмор, а на неа плус инспирација за фотографирање. 

За уредувањето на нејзината викендица таа открива за CRNOBELO:

„Викендичката се наоѓа во селото Ракитница, Демирхисарско. Оттаму потекнува дедо ми по татко.

na-gosti-kaj-natasha-mustafa-vikendichka-izgradena-od-kamen-vo-seloto-rakitnica-foto-02.jpg

Откако станав мајка и сѐ почесто одевме во Ракитница во потрага по чист воздух, посакав да си направиме викендичка таму. На почетокот сите беа против, а сега сите се ЗА. 

na-gosti-kaj-natasha-mustafa-vikendichka-izgradena-od-kamen-vo-seloto-rakitnica-foto-03.jpg

Сами со сопругот го нацртавме проектот за куќичката и сами ја уредивме подоцна. Изградена е од камен.

na-gosti-kaj-natasha-mustafa-vikendichka-izgradena-od-kamen-vo-seloto-rakitnica-foto-07.jpg

na-gosti-kaj-natasha-mustafa-vikendichka-izgradena-od-kamen-vo-seloto-rakitnica-foto-11.jpg

Дел од мебелот го изработивме сами, јас го дизајнирав, а го изработи сопругот.

na-gosti-kaj-natasha-mustafa-vikendichka-izgradena-od-kamen-vo-seloto-rakitnica-foto-06.jpg

Таков е случајот со кујната која е комплетно наш производ од идеја до реализација и малата масичка за пиење кафе.

Сами ги направивме и лулашката, масичката и клупата на верандата.

na-gosti-kaj-natasha-mustafa-vikendichka-izgradena-od-kamen-vo-seloto-rakitnica-foto-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Ивана: Совршено уредено поткровје од куќа во Прилеп, со непречен поглед кон градот (фот... „Домот ни е лоциран точно под Марковите Кули во Прилеп. Поткровјето го почн...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg