На гости кај Сузана: Семејна куќа во Скопје во која владее празнична магија (фото)

Како и секоја година на почетокот на месец декември започнува новогодишното уредување кое е процес кој трае со цел максимално уживање, бидејќи како што скромно вели таа, не се фотографиите битни, не се лајковите туку новата енергија која ја создаваме на крајот од годината за да ја започнеме ентузијастички новата година секогаш полна со изненадувања за сите нас.

na-gosti-kaj-tetka-suzana-semejna-kukja-vo-skopje-vo-koja-vladee-praznichna-magija-foto-09.JPG

Инаку, Сузана оваа пракса ја има за сите празници, за Велгиден во нејзиниот дом секое ќоше ветува нов живот, секое лето преовладуваат мотиви за незаборавни денови за дружење и забава, а на есен е вистински момент кога нејзината омилена портокалова боја блеснува со полно значење. 

na-gosti-kaj-tetka-suzana-semejna-kukja-vo-skopje-vo-koja-vladee-praznichna-magija-foto-05.JPG

na-gosti-kaj-tetka-suzana-semejna-kukja-vo-skopje-vo-koja-vladee-praznichna-magija-foto-02.JPG

Повеќе фотографии од домот на Сузана:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg