На гости кај Сузана: Семејна куќа во Скопје во која владее празнична магија (фото)

Сузана Тунева Пауновска е скопјанка која во својот дом постојано креира нови приказни во зависност од добата на годината. Во нејзината семејна куќа во Скопје сѐ уште се чувствува празничната атмосфера во секое ќоше.

na-gosti-kaj-tetka-suzana-semejna-kukja-vo-skopje-vo-koja-vladee-praznichna-magija-foto-01.jpg

Сузана Тунева Пауновска е скопјанка која ужива во декорирањето на домот во сите годишни времиња.

Така периодов нејзиниот дом зрачи со празнична атмосфера.

За украсувањето на нејзината семејна куќа во Скопје таа открива за CRNOBELO:

„Со убава мисла и ведар дух во празнична атмосфера, да ја надминеме состојбата која ни го смени животот. Повторно да започнеме нова приказна во нашите домови“, вели Сузана Тунева Пауновска од Скопје која својот дом го претвора во приказна во секоја доба од годината. 

na-gosti-kaj-tetka-suzana-semejna-kukja-vo-skopje-vo-koja-vladee-praznichna-magija-foto-08.JPG

Класичниот ногодишно божиќен стил на уредување преовладува во домот на Сузана која својот професионален ангажман го има со децении во хуманитарниот сектор, а својот темперамент и приватност го ужива во декорирање на детали и површини, создавајќи амбиенти за релаксирање и мотивација.

na-gosti-kaj-tetka-suzana-semejna-kukja-vo-skopje-vo-koja-vladee-praznichna-magija-foto-10.JPG

На елката во нејзиниот дом доминираат стаклени и порцелански уникатни лампиони и детали кои се собирани низ годините од нејзините патувања низ светот. 

na-gosti-kaj-tetka-suzana-semejna-kukja-vo-skopje-vo-koja-vladee-praznichna-magija-foto-07.JPG

Доминираат класичните црвена и зелена боја и безброј сијалички.

na-gosti-kaj-tetka-suzana-semejna-kukja-vo-skopje-vo-koja-vladee-praznichna-magija-foto-04.JPG

Таа го наоѓа личниот мир и спокој во уредување на креативни катчиња за влевање позитивно располежение. Секогаш присутни во домот се најблиските семејни пријатели со кои споделува добра мислам и смеа за идните предизвици. 

na-gosti-kaj-tetka-suzana-semejna-kukja-vo-skopje-vo-koja-vladee-praznichna-magija-foto-03.JPG

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...
На гости кај Кристина и Ѓоко: Стан во Скопје со „хармоника“ врата и предмети наследени од баба и дед... „Отсекогаш знаев дека еден ден кога ќе имам сопствено живеалиште ќе сакам да дом...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg