Во домот на Александра: Стан во Скопје во кој сите соби се со различен стил (фото)

Тоалетот сакавме да биде сосема ретро со ретро плочки и елементи, додека спалната следи модерен стил на уредување.

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-15.jpg

Најмногу и се радувам на терасата, бидејќи во претходниот стан беше долга, но тесна, мислам дека оваа сега е покомотна за седење.

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-02.jpg

На пролет планираме да ја декорираме со цвеќенца и одвај чекам да го пијам моето утринско кафе таму.

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-05.jpg

Имаме уште многу замислени детали што допрва треба да ги средуваме како голема библиотека во дневната со сувенири, галерија-ѕидот со црно бели слики и една цела детска за нашиот син Огнен.

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-12.jpg

Се радувам на секое ново делче од домот и со нетрпение чекам да им дадеме душа на сите делови во нашиот дом.“

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-13.jpg

Повеќе фотографии од домот на Александра на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
Во домот на Ивана од Белград: Светол стан во кој владее хармонија (фото) Доколку сакате светли бои, овој стан ќе ви го освои срцето за миг. Деталите ја п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg