Во домот на Ана Ристова: Хармонично уредена семејна куќа во Охрид со златни и мермерни детали
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


Во домот на Ана Ристова: Хармонично уредена семејна куќа во Охрид со златни и мермерни детали

„Повеќето елементи ни се изработени по нарачка, за да можат најубаво да се вклопат во просторот, а омилено катче ми е собата гардеробер – воедно и една од просториите што беше уредена прва“, вели 28-годишната Ана од Охрид.

vo-domot-na-ana-od-ohrid-harmonichno-uredena-semejna-kukja-so-zlatni-i-mermer-detali-01.jpg

Ана Билбилоска Ристова (28), е магистер по економски науки, а работи како дигитален маркетер, контент креатор, а воедно води и свој бренд на облека Style With Ana Collection.

Живее во Охрид, а за уредувањето на нејзиниот одлично уреден дом открива за CRNOBELO.com:

„Спратот од нашата куќа (околу 100 м2) во Охрид започнавме да го уредуваме пред нецела година.

vo-domot-na-ana-od-ohrid-harmonichno-uredena-semejna-kukja-so-zlatni-i-mermer-detali-05.jpg

Уште пред да започнам со уредување, јас имав идеја за тоа како сакам да изгледа спратот, а во целосната реализација ми помогна мојата дизајнерка, која воедно ми даде и многу нови идеи.

vo-domot-na-ana-od-ohrid-harmonichno-uredena-semejna-kukja-so-zlatni-i-mermer-detali-06.jpg

Сакав да доминира белата, крем и светло сива боја, а во трпезаријата ја вметнавме розовата бојата.

vo-domot-na-ana-od-ohrid-harmonichno-uredena-semejna-kukja-so-zlatni-i-mermer-detali-16.jpg

Најголема инспирација за уредувањето ми беше Pinterest – една од апликациите која најмногу ја користам и која нуди премногу идеи.

vo-domot-na-ana-od-ohrid-harmonichno-uredena-semejna-kukja-so-zlatni-i-mermer-detali-10.jpg

Внатрешниот дизајн е нешто во што уживам и целото уредување не ми претставува никаков проблем. 

vo-domot-na-ana-od-ohrid-harmonichno-uredena-semejna-kukja-so-zlatni-i-mermer-detali-13.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
Во домот на Ангела Бебекоска: Стан во Тафталиџе обоен во сиво, сино и жолто (фото) Ангела Бебекоска (24) која од Вевчани се преселила во Скопје вели дека...
Во домот на Ивана: Стилски дом на Македонка во Германија обоен во розово (фото) Во нејзиниот стан доминираат розовата, белата и сивата боја и има впечатливи дет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg