На гости кај Сања во Јапонија: Минималистички уреден стан од 201m2 на две нивоа (фото) - Results from #1


На гости кај Сања во Јапонија: Минималистички уреден стан од 201m2 на две нивоа (фото)

na-gosti-kaj-sanja-vo-japonija-minimalistichki-ureden-stan-od-201m2-na-dve-nivoa-foto-11.jpg

Во станот најомилено катче ни е јапонската традиционална татами соба. Кога го уредувавме станот решивме оваа соба да ја користиме како втора дневна, а и како соба каде што ќе бидат поголемиот дел од играчките на ќерка ми, таму го поминуваме најголемиот дел од денот и поради тоа што подот e од татами, држи топло и таа на зима е најтоплата соба во станот.

na-gosti-kaj-sanja-vo-japonija-minimalistichki-ureden-stan-od-201m2-na-dve-nivoa-foto-16.jpg

Во летниот период добар дел од денот сме на балконот на долниот спрат. 

na-gosti-kaj-sanja-vo-japonija-minimalistichki-ureden-stan-od-201m2-na-dve-nivoa-foto-33.jpg

na-gosti-kaj-sanja-vo-japonija-minimalistichki-ureden-stan-od-201m2-na-dve-nivoa-foto-32.jpg

Станот е на две нивоа, на првиот спрат се наоѓаат главниот влез, кујната, трпезаријата, дневната соба и едно ВЦ.

na-gosti-kaj-sanja-vo-japonija-minimalistichki-ureden-stan-od-201m2-na-dve-nivoa-foto-19.jpg

На горниот спрат има 3 спални соби, татами соба, бања и посебно ВЦ. Секоја соба во станот има посебен балкон.

na-gosti-kaj-sanja-vo-japonija-minimalistichki-ureden-stan-od-201m2-na-dve-nivoa-foto-09.jpg

На мојот јутјуб канал Expat Mama Bird имам видео посветено на обиколка од нашиот дом.

na-gosti-kaj-sanja-vo-japonija-minimalistichki-ureden-stan-od-201m2-na-dve-nivoa-foto-17.jpg

Во моментов читам многу за стилот Јапанди, тоа е некоја мешавина помеѓу јапонски и скандинавски интериор дизајн и многу ми се допаѓа како изгледа. Можеби во иднина би вметнала некоја идеја, доколку решиме нешто да смениме.“

na-gosti-kaj-sanja-vo-japonija-minimalistichki-ureden-stan-od-201m2-na-dve-nivoa-foto-13.jpg

Повеќе фотки од домот на Сања на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg