На гости кај Катерина: Драстична трансформација на семејна куќа во Скопје (фото)

Катерина Павловска (30) комплетно ја реновирала куќата во која израснала и сега таму живее со својот свршеник. Таа ни го прикажува процесот пред и потоа...

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-01.jpg

Катерина Павловска (30), по професија маркетинг менаџер, родена е во Хамбург, Германија, а живее во семејна куќа во Скопје.

Живее во куќата во која израснала со нејзиното семејство, но од пред неколку години во неа живее сама со својот свршеник и нивното маче Мици.

Катерина ужива во уредувањето и реновирањето на домот, а тоа се гледа и од крајниот резултат.

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-10.jpg

За уредувањето на нејзиниот дом Катерина открива за CRNOBELO.com…

„Дарбата и страста за декорирање ги имам дефинитивно наследено од мајка ми, а инспирацијата ја добивам од декор страни на Инстаграм и од Пинтересет.

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-02.jpg

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-06.jpeg

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-09.jpg

Не ја сакам монотонијата и токму поради тоа избрав впечатлива боја како главен детаљ во мојот дом. Цикламата, која воедно е и мојата омилена боја, е боја на самодоверба и енергичност.

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-05.jpeg

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-17.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg