На гости кај Катерина: Драстична трансформација на семејна куќа во Скопје (фото)


На гости кај Катерина: Драстична трансформација на семејна куќа во Скопје (фото)

Катерина Павловска (30) комплетно ја реновирала куќата во која израснала и сега таму живее со својот свршеник. Таа ни го прикажува процесот пред и потоа...

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-01.jpg

Катерина Павловска (30), по професија маркетинг менаџер, родена е во Хамбург, Германија, а живее во семејна куќа во Скопје.

Живее во куќата во која израснала со нејзиното семејство, но од пред неколку години во неа живее сама со својот свршеник и нивното маче Мици.

Катерина ужива во уредувањето и реновирањето на домот, а тоа се гледа и од крајниот резултат.

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-10.jpg

За уредувањето на нејзиниот дом Катерина открива за CRNOBELO.com…

„Дарбата и страста за декорирање ги имам дефинитивно наследено од мајка ми, а инспирацијата ја добивам од декор страни на Инстаграм и од Пинтересет.

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-02.jpg

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-06.jpeg

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-09.jpg

Не ја сакам монотонијата и токму поради тоа избрав впечатлива боја како главен детаљ во мојот дом. Цикламата, која воедно е и мојата омилена боја, е боја на самодоверба и енергичност.

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-05.jpeg

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-17.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg