На гости кај Катерина: Драстична трансформација на семејна куќа во Скопје (фото)

Златните детали пак, даваат „шик“ и уникатен шмек, а капучино бојата дава нежност и топлина.

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-04.jpgпред

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-14.jpegпотоа

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-18.jpeg

Љубител сум на мермерни шари, според мене тие се модерни и безвременски и среќна сум што можам да ги вклопам во ентериерот.

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-16.jpeg

Сметам дека токму деталите го прават домот. Секој може да уреди убав и модерен дом, доколку вклопи убави тренди детали, кои не мора да бидат скапи.

na-gosti-kaj-katerina-renovirana-semejna-kukja-vo-skopje-so-fokus-na-ciklama-boja-foto-11.jpeg

Немам омилено катче дома, бидејќи целиот дом зрачи со позитивна енергија и уживам во секој дел од него.

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Јасмина и Дејан: Стан од 70m2 во Скопје со темни тонови и совршен поглед (фото) „Пред 5 години кога го уредувавме празниот стан, се водевме по водечките трендов...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...
На гости кај Јулинда и Рилинд: Стилски стан во Скопје со кујна со отворени полици (фото) „Островот е централниот момент на нашата кујна и дом и иако просторот не ни дозв...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg