На гости кај Андреа Атанасовска: Одлично уреден стан од 54м2 во центарот на Скопје (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


На гости кај Андреа Атанасовска: Одлично уреден стан од 54м2 во центарот на Скопје (фото)

„Од својата 18-та година се преселив во Холандија, па во Германија и на крај Франција, па при уредувањето на станот бев многу внимателна да вклучам мала симболика од сите тие места низ целиот простор“, вели 26-годишната Андреа.

na-gosti-kaj-andrea-atanasovska-odlichno-ureden-stan-od-54m2-vo-centarot-na-skopje-foto-01.jpg

Андреа Атанасовска (26) од Скопје е магистер по енергетска транзиција и раководење, а моментално е вработена во семејниот бизнис за кетеринг-  Далма. 

Таа живее во стан од 54м2, кој се наоѓа во центарот на градот, веднаш до средното уметничко училиште. 

За уредувањето на станот Андреа открива за CRNBELO.com:

„Како мој прв дом, имав желба целосно сама да го дизајнирам како би можел да содржи дел од мене и моите искуства во секое ќоше.

na-gosti-kaj-andrea-atanasovska-odlichno-ureden-stan-od-54m2-vo-centarot-na-skopje-foto-02.jpg

Единствената „логистичка“ поддршка беше мајка ми која има исклучително високо чувство за естетика и дизајн и која навистина ми помогна да пресечам кога и да имав некаква дилема. 

na-gosti-kaj-andrea-atanasovska-odlichno-ureden-stan-od-54m2-vo-centarot-na-skopje-foto-05.jpg

na-gosti-kaj-andrea-atanasovska-odlichno-ureden-stan-od-54m2-vo-centarot-na-skopje-foto-08.JPG

Од својата 18-та година се преселив во Холандија, па во Германија и на крај Франција каде наредните 7 години работев на своето академско образование.

na-gosti-kaj-andrea-atanasovska-odlichno-ureden-stan-od-54m2-vo-centarot-na-skopje-foto-07.jpg

Бев многу внимателна да вклучам мала симболика од сите тие места низ целиот простор. 

 na-gosti-kaj-andrea-atanasovska-odlichno-ureden-stan-od-54m2-vo-centarot-na-skopje-foto-04.jpg

na-gosti-kaj-andrea-atanasovska-odlichno-ureden-stan-od-54m2-vo-centarot-na-skopje-foto-11.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg