На гости кај Грета: Семејна куќа во Крива Паланка со две внимателно уредени детски соби (фото)

Собата на мојата ќерка Каја е нормално според нејзините желби и идеи. Бидејќи ужива во розовата боја, а омилени ѝ се Ајфеловата кула и Париз, целата соба е со тој мотив и со нејзините омилени бои.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-09.jpeg

Секој детаљ е внимателно избран, но секако во уредувањето таа го има последниот збор.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-08.jpeg

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-02.jpg

Што се однесува до моето синче Иван, бидејќи е сè уште е мал и не може да се меша во идеите на мама како што беше во претходниот случај, решивме во неговата детска соба да внесеме малку нордиски стил, но сепак адаптирано спрема нашите желби и идеи.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-13.jpeg

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-14.jpeg

Сите елементи и ѕидовите се бели, а сета таа белина е разиграна со окер детали. Мора да признаам дека тоа ми е и омиленото катче на нашиот кат, кое го уредив со вистинско задоволство и уживање.“

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-12.jpeg

Повеќе фотки од домот на Грета:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg