Во домот на Зорана Голомеиќ: Семејна куќа во Скопје со совршено уреден двор со базен (фото)

„Сопругот го осмисли целиот концепт на куќата и дворот и за време на изградбата бевме максимално посветени на секој детаљ. Ентериерот е класично модерен дизајн“, вели Зорана за домот во кој живее со сопругот и двете синчиња.

vo-domot-na-zorana-golomeikj-semejna-kukja-vo-skopje-so-sovrsheno-ureden-dvor-so-bazen-foto-01.jpg

Зорана Голомеиќ е магистер по економски науки, а работи како раководител на продажба во филијала на Стопанска Банка. Живее во семејна куќа во Скопје со сопругот и двете синчиња.

За нејзиниот одлично уреден дом таа открива за CRNOBELO.com:

„Често правам промени во поглед на уредувањето или организацијата на домот. Сѐ си има свое место или пак кутија.

vo-domot-na-zorana-golomeikj-semejna-kukja-vo-skopje-so-sovrsheno-ureden-dvor-so-bazen-foto-07.jpg

Главна инспирација ми се Пинтерест и Инстаграм кои ги користам долго време и навистина ми претставуваат релаксација и креативен поттик.

vo-domot-na-zorana-golomeikj-semejna-kukja-vo-skopje-so-sovrsheno-ureden-dvor-so-bazen-foto-03.jpg

Постојано смислувам начини како да додадам детали кои одговараат со сезоната и кои ќе го освежат просторот.

vo-domot-na-zorana-golomeikj-semejna-kukja-vo-skopje-so-sovrsheno-ureden-dvor-so-bazen-foto-04.jpg

vo-domot-na-zorana-golomeikj-semejna-kukja-vo-skopje-so-sovrsheno-ureden-dvor-so-bazen-foto-05.jpg

 

Ентериерот е класично модерен дизајн и доминира белата боја со сиви нијанси.

vo-domot-na-zorana-golomeikj-semejna-kukja-vo-skopje-so-sovrsheno-ureden-dvor-so-bazen-foto-16.jpg

vo-domot-na-zorana-golomeikj-semejna-kukja-vo-skopje-so-sovrsheno-ureden-dvor-so-bazen-foto-12.jpg

Сопругот го осмисли целиот концепт на куќата и дворот и за време на изградбата бевме максимално посветени на секој детаљ.

vo-domot-na-zorana-golomeikj-semejna-kukja-vo-skopje-so-sovrsheno-ureden-dvor-so-bazen-foto-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...
7 урбани кафеани во Скопје (со посебен шмек) Начинот на кој ја сервираат храната и сето зеленило во Ботаника, свирките во Рус...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg