„Glamping“ – гламурозно кампинг искуство кое ќе ви го смени мислењето за летување во шатор (фото)

Glamping, кованица од glamorous camping (гламурозно, луксузно кампување) е тренд кој постои неколку години наназад, но особено внимание доби во периодот на пандемијата, кога престојувањето во хотелите за некого уште е ризично искуство.

Glamping-glamurozno-kamping-iskustvo-01.jpg

Сите што се скептични во врска со кампувањето во шатори дефинитивно ќе се премислат откако ќе ги видат луксузните „глампинг“ верзии кои неретко се опремени и уредени подобри отколку нашите домови.

Дали сте за „глампинг“?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Марјан Бранко во Влае: Стан од 47m2 уреден со цигли, рустични детали и минимално осветл... „Сандакот помеѓу двоседот и фотелјата е парче старо повеќе од 70 години, нерепар...
Дворче во демирхисарско е вистински рај за очи – Драган Петковски 10 години напорно работел за да го... Дворчето на Драган Петковски во демирхисарското село Прибилица мами воздишки со ...
Шарени тапети, уметнички дела: Ресторан во Белград е како излезен од бајка (фото) Со шарените тапети, уметничките дела и уникатните декорации, ресторанот Hyde Par...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg