„Glamping“ – гламурозно кампинг искуство кое ќе ви го смени мислењето за летување во шатор (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


„Glamping“ – гламурозно кампинг искуство кое ќе ви го смени мислењето за летување во шатор (фото)

Glamping, кованица од glamorous camping (гламурозно, луксузно кампување) е тренд кој постои неколку години наназад, но особено внимание доби во периодот на пандемијата, кога престојувањето во хотелите за некого уште е ризично искуство.

Glamping-glamurozno-kamping-iskustvo-01.jpg

Сите што се скептични во врска со кампувањето во шатори дефинитивно ќе се премислат откако ќе ги видат луксузните „глампинг“ верзии кои неретко се опремени и уредени подобри отколку нашите домови.

Дали сте за „глампинг“?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најпосакуваниот дом во Британија има приватна кино сала, голф терен и куглана (фото) Во близина на Лондон постои замок кој е идеално место за сите оние кои сакаат гр...
За млада и тренди дама: Фенси стан од 35 метри квадратни (фото) Добредојдовте во малото женско кралство, кадешто царуваат добриот вкус и стил, а...
Комплетно реновираната вила на Шакира и Пике во Мајами се продава за 8,6 милиони долари Шакира и Пике ја продаваат луксузната вила во Мајами, а тоа значи едно – можност...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg