На гости кај Магдалена: „Топол стан од 50м2 во Дебар Маало со дрвени бохо елементи“


На гости кај Магдалена: „Топол стан од 50м2 во Дебар Маало со дрвени бохо елементи“

„Го уредувавме станот за издавање на Airbnb, но се вљубивме во него и сега ни е дом. Најомилени ми се деталите коишто се изработени од мајка ми: плетен бохо тепих и подметачи од јута“, раскажува 29-годишната Магдалена Михајлоска.

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-01.jpg

Магдалена Михајлоска (29) која работи како регрутер живее во стан од 50м2 во Дебар Маало.

Во станот доминираат белата и крем бојата и просторот е одлично искорситен.

Магдалена споделува детали од уредувањето за CRNOBELO.com:

„Првичната идеја за станот беше да се уреди за изнајмување на Airbnb, па оттаму и локацијата да е на централно место како Дебар Маало.

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-02.jpg

Но, како што почнав со реновирањето и уредувањето, секој ден сѐ повеќе почнав да го гледам од друга перспектива. За на крај да одлучам да се вселиме заедно со дечко ми, бидејќи при уредувањето секое нешто го правев со големо задоволство. 

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-11.jpeg

Просторот се наоѓа на поткровје и иако е само 50м2, има две спални соби, дневна со трпезарија и кујна, купатило и мала тераса.

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-26.jpeg

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-05.jpeg

Исто така, високите тавани му даваат посебна димензија на просторот правејќи го да изгледа доста поголем од она што навистина е.

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-15.jpeg

Кујната ја направив едноставна и практична во ист стил.

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-25.jpeg

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-24.jpeg

Секој детаљ во станот е моја идеја и стилот е инспирација од топлината на дрвените бохо елементи и минималноста на скандинавсиот стил.

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-19.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg