На гости кај Магдалена: „Топол стан од 50м2 во Дебар Маало со дрвени бохо елементи“ - Results from #1


На гости кај Магдалена: „Топол стан од 50м2 во Дебар Маало со дрвени бохо елементи“

Ако би морала да одберам омилен дел од целиот стан, не би можела да се одлучам за едно нешто.

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-09.jpeg

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-13.jpeg

Но, дефинитивно би спомнала дека големите врати од терасата си го прават своето и светлината му дава посебен шмек на просторот во било кој ден од денот.

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-12.jpeg

Додека го уредував станот, бирав елементи кои би соодветствувале на самиот простор, а сепак кои би биле и практични во секојдневието и кои би донеле топлина.

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-21.jpeg

Омилени ми се деталите коишто се изработени од мајка ми: плетен бохо тепих и подметачи од јута.

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-18.jpeg

Боите што преовладуваат во сите простории се бела и крем, кои испреплетени со дрвените и плетените детали придонесуваат енергијата на станот да биде пријатна и релаксирачка. Со задоволство споделувам фотографии од станот на мојот Инстаграм профил HomeStyle By M.“

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-07.jpeg

na-gosti-kaj-magdalena-topol-stan-od-50m2-vo-debar-maalo-so-drveni-boho-elementi-08.jpeg

Повеќе фотки од станот на Магдалена на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg