Палети, шарени перничиња: Кафуле во Битола со посебна магија (фото)

На битолската калдрма се наоѓа едно од најинтересните кафулиња во Македонија. Сакате ли локали со уредување кое прави да се чувствувате како да сте дома?

mebel-od-paleti-shareni-pernichinja-kafule-do-bitola-so-posebna-magija-foto-01.jpg

Многу саксии со природно цвеќе, калдрма, мебел од палети, чергички, шарени перничиња и што уште не... Кафулето „Бар Чаршија“ во Битола има посебна магија.

Овој локал носи магија на едно минато време и изгледа како бегство од урбаната џунгла.

Како изгледа ова уникатно битолско кафуле:

View this post on Instagram

A post shared by Antonio Calabrese (@acalabrese)

View this post on Instagram

A post shared by Antonio Calabrese (@acalabrese)

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...
На гости кај Марјан Бранко во Влае: Стан од 47m2 уреден со цигли, рустични детали и минимално осветл... „Сандакот помеѓу двоседот и фотелјата е парче старо повеќе од 70 години, нерепар...
Не е Лапонија, Скопје е – Иглу сместување среде дивина со поглед на Езерото Козјак (фото) Спална со кревет под ѕвездите, прво утринско кафе среде дивина, па дури и тушира...
Местенце во Охрид е вистинска есенска бајка со винтиџ детали, тикви и совршено зајдисонце над езерот... Во најубавите златно-жолти тонови ќе уживате во залезот над Охридското Езеро... ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg