На гости кај Теодора: Совршено уредена детска соба во стан во Скопје (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


На гости кај Теодора: Совршено уредена детска соба во стан во Скопје (фото)

„Мора да признаам дека детската соба ми е и омиленото катче во нашиот дом, кое го уредив со вистинско задоволство, многу љубов и уживање“, вели Tеодора Ѓикова Ќосева (26), по професија UI/UX дизајнер.

na-gosti-kaj-teodora-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-stan-vo-skopje-foto-01.jpg

Tеодора Ѓикова Ќосева 26 години, по професија UI/UX дизајнер, живее со својот сопруг и малото синче Давид во стан од 74 м2 во Скопје, Кисела Вода. 

Вели дека поголемиот дел од слободното време го посветува на уредување во домот.

За CRNOBELO.com Теодора открива детали за уредувањето на детската соба:

„Последните месеци од бременоста фокусот ми беше уредувањето на детската соба, каде во следниот период ќе го поминуваме поголемиот дел од денот.

na-gosti-kaj-teodora-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-stan-vo-skopje-foto-02.jpeg

Мора да признаам дека тоа ми е и омиленото катче во нашиот дом, кое го уредив со вистинско задоволство, многу љубов и уживање.

na-gosti-kaj-teodora-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-stan-vo-skopje-foto-09.jpeg

Се одлучив за нежни тонови како крем, сиво и бело кои лесно се вклопуваат, и лесно може да се комбинираат со декорација. 

na-gosti-kaj-teodora-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-stan-vo-skopje-foto-03.jpeg

Првото нешто е фиокарата, на која ставив подлога за пресоблекување. Знаејќи дека бебињата се нестрпливи додека ги пресоблекуваат сакав да се осигурам дека потребните работи ќе ми бидат на дофат.

na-gosti-kaj-teodora-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-stan-vo-skopje-foto-17.jpeg

Поради тоа во првото фиокиче ги ставив пелените, влажни марамици, тетра пелени/крпчиња, бањарки и дел од бебешката козметика.

na-gosti-kaj-teodora-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-stan-vo-skopje-foto-16.jpeg

Над самата подлога ставив тропалки за да се занимава бебушот. Веднаш до подлогата за пресоблекување во мала корпа ми стои и дел од козметиката за бебе која мислам дека ќе ми биде потребна. 

na-gosti-kaj-teodora-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-stan-vo-skopje-foto-05.jpeg

Во другата фиока ставив боденца, дел од шпикозните, лигавчиња, чорапи, ракавици и капчиња, кои се неопходни при пресоблекување на бебе. 

na-gosti-kaj-teodora-sovrsheno-uredena-detska-soba-vo-stan-vo-skopje-foto-12.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg