На гости кај Сања Гацов: Стан од 92м2 во Штип со детали кои му даваат луксузен шмек (фото)

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-15.jpg

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-08.jpg

Кујната јас си ја нарекувам модерен винтиџ, во мат сива боја, со златни рачки коишто даваат луксузен шмек на истата. Може да се каже дека кујната ми прави најголем мерак во станот, сметам дека кујната е најголемиот украс во отворените дневни соби.

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-30.jpg

Во кујната, вистинско уживање е и приготвувањето на утринско кафе од страна на мојот син.

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-06.jpg

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-29.jpg

Спалната е во индустриски стил, но во комбинација со црните завеси и црни детали се додава доза луксуз, што впрочем е и нашата желба за нашето мало царство.

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-16.jpg

Терасите се местото каде што после напорниот ден, со сопругот знаеме да одмориме во погледот кон нашиот познат Исар.“

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-04.jpg

Повеќе фотки од домот на Сања на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg