На гости кај Сања Гацов: Стан од 92м2 во Штип со детали кои му даваат луксузен шмек (фото)

„Стилот во кујната јас си го нарекувам модерен винтиџ, во мат сива боја, со златни рачки коишто даваат луксузен шмек на истата. Може да се каже дека кујната ми прави најголем мерак во станот“, раскажува Сања Гацов (33) за домот во кој живее со сопругот и двата сина.

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-01.jpg

Сања Гацов (33), докторанд - магистер по социјална педагогија, вработена на Универзитетот ,,Гоце Делчев”- Штип, со својот сопруг и двата сина живее во стан од 92м2 во Штип, уреден првенствено да одговори на потребите на сите четири членови од семејството Гацови.

Таа за CRNOBELO.com споделува од каде инспирацијата за уредувањето:

„Станот е целосно изработен по мои и идеи на сопругот Зоран. Знаевме дека сакаме модерен изглед, со детали кои ќе му дадат луксузен шмек на ентериерот.

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-05.jpg

Во станот има повеќе стилови и концепти, впрочем тоа го изразува и нашиот креативен дух.

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-21.jpg

Сакајќи да додадеме стилски и боемски форми во сивиот ентериер, вметнавме декоративни лајсни и златни моменти, а со оглед на големиот избор на преубави тапети и моменталниот тренд, се одлучивме и за комбинации со различни тапети во секое катче.

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-22.jpg

Бевме убедени дека не сакаме секој дел да ни е во исти тонови на бои/стилови, бидејќи тоа ни е некако монотоно и здодевно, па затоа ги разигравме просториите, но сепак ја доловивме топлината што мора секој дом да ја поседува.

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-17.jpg

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-23.jpg

Детските соби ги направивме да бидат пред сè функционални, со мотиви што си ги избраа нашите синови (Дариан и Марко). Сè уште сакаат да спијат во една соба, па затоа во собата на помалиот син има работи коишто дополнително ќе се докомплетират.

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-25.jpg

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-18.jpg

За претсобјето имаше двоумење околу тапетот, моја идеjа беше да биде нешто со сиви мотиви, но преовлада идејата на сопругот со зелениот jungle тапет (мотиви од џунглата) - мислам дека не погрешивме!

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-12.jpg

na-gosti-kaj-sanja-gacov-stan-od-92m2-vo-shtip-so-detali-koi-mu-davaat-luksuzen-shmek-foto-13.jpg

Она што најмногу го сакавме за дневната е да има мермер моменти. Тоа го постигнавме со ѕидот со мермерен мотив, всушност тоа е фототапет којшто одлично се вклопи во приказната.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Јасмина и Дејан: Стан од 70m2 во Скопје со темни тонови и совршен поглед (фото) „Пред 5 години кога го уредувавме празниот стан, се водевме по водечките трендов...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Игор Митровиќ: Модерен стан од 65m2 во Аеродром со лед осветлување во сите простории (ф... „Зградата во која живеам е нова, пред нецела година се пушти во употре...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg