Милион причини да се посети Ровињ, а една од нив е најубавата летна тераса во која ќе се вљубите (фото)

Велат дека постојат милион причини да се посети Ровињ – најинтимниот пристаништен град на хрватската ривиера. Но, една од нив мора да биде Медитеранео, барот лоциран на најпрометното староградско шеталиште.

Mediteraneo-Bar-vo-Rovinj-01.jpg

Уникатни столчиња и маси, колоритна, живописна тераса на којашто со задоволство ќе го испиете своето утринско кафе или коктел за разладување. Тука ќе го доживеете најубавото зајдисонце и ќе направите фотки за паметење.

Тајно бегство за сите кои лутаат и сакаат да се изгубат во еден сосема поинаков свет. Кога зборуваме за убави простори, мислиме на овие како Медитеранео во Ровињ:

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најубавата новогодишно украсена куќа во Македонија е во Дојран (фото) Во Дојран има куќа која е толку убаво накитена што во вас ќе разбуди детска радо...
На гости кај Ана: Светол стан на Македонка во Норвешка, родната земја на нејзиниот сопруг фудбалер (... „За себе можам да кажам дека сум доста креативна личност, а тоа сигурно го имам ...
На гости кај Ана: Спектакуларно празнично украсен стан од 150m2 во Скопје (фото) „Благодарение на моите баба, мајка и тетка уште од најмали нозе сум научена дека...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg