На гости кај Елена Шалевска: Стан од 57 м2 на Водно со поглед кон крстот (фото)


На гости кај Елена Шалевска: Стан од 57 м2 на Водно со поглед кон крстот (фото)

„Јас просто ги обожавам утрата дома, особено сончевите, на мојата тераса со шолја кафе и преубавиот поглед кон Водно и Милениумскиот крст“, раскажува 26-годишната Елена Шалевска.

na-gosti-kaj-elena-shalevska-stan-od-57-m2-na-vodno-so-pogled-kon-krstot-foto-01.jpg

Елена Шалевска (26), магистер по бизнис право, живее на Водно во комплекс Соравија во стан од 57м2.

Од целиот рпостор најмногу ја обожава терасата со поглед кон крстот на Водно.

За уреедувањето на нејзиниот стан, таа споделува за CRNOBELO.com:

„Бидејќи живеам сама, го бирав и уредував станот целосно по моја волја. 

na-gosti-kaj-elena-shalevska-stan-od-57-m2-na-vodno-so-pogled-kon-krstot-foto-17.jpg

Јас просто ги обожавам утрата дома, особено сончеви, на мојата тераса со шолја кафе и преубавиот поглед кон Водно и Милениумскиот крст. 

na-gosti-kaj-elena-shalevska-stan-od-57-m2-na-vodno-so-pogled-kon-krstot-foto-03.jpg

Како што може да се види јас сум голем вљубеник во деталите. За мене деталите се тие кои даваат душа на просторот.

na-gosti-kaj-elena-shalevska-stan-od-57-m2-na-vodno-so-pogled-kon-krstot-foto-06.jpg

Имам детали дури и во кујната каде обично луѓето избегнуваат поради практичност, јас сакам секој дел да биде искористен.

na-gosti-kaj-elena-shalevska-stan-od-57-m2-na-vodno-so-pogled-kon-krstot-foto-09.jpg

Сакав станот да има доза на елеганција измешана со шик и впечатливи моменти, што верувам го постигнав со жолтата боја на столовите , но и со поситните интересни домашни украси.  

na-gosti-kaj-elena-shalevska-stan-od-57-m2-na-vodno-so-pogled-kon-krstot-foto-04.jpg

Исто така, многу важен момент ми беше и висината на прозорите кои овозможуваат станот преку ден да биде природно осветлен со што земјените тонови во целост доаѓаат до израз.

na-gosti-kaj-elena-shalevska-stan-od-57-m2-na-vodno-so-pogled-kon-krstot-foto-11.jpg

Ништо не ми ги полни батериите повеќе од седењето на софа покрај прозорецот со добра книга во попладневните часови.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg