Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 06-10-2022


На гости кај Билјана: Современо уредена семејна куќа во Влае - со декоративни тули и земјени тонови (фото)

„Топлината којашто ја дава тулата е клучот за тоа како изгледа нашиот дом. Во него преовладуваат земјените бои, како и окерот и маслинесто зелената боја, бои кои според мене создаваат смирувачка и позитивна енергија во домот“, вели 30-годишната Билјана Белева од Скопје.

na-gosti-kaj-biljana-sovremeno-uredena-semejna-kukja-vo-vlae-so-dekorativni-tuli-i-zemjeni-tonovi-foto-01.jpg

Билјана Белева (30), сопственик на компанија за организација на прослави, од Скопје со својот сопруг Милан и нивното синче живее во семејна куќа во населбата Влае.

Куќа е современо уредена со низа впечатливи детали.

За CRNOBELO.com Билјана за уредувањето открива:

„Биофилниот дизајн во комбинација со стилскиот мебел и безвременската убавина и топлина којашто ја дава тулата се клучот за тоа како изгледа нашиот дом.

na-gosti-kaj-biljana-sovremeno-uredena-semejna-kukja-vo-vlae-so-dekorativni-tuli-i-zemjeni-tonovi-foto-18.jpeg

Во нашиот дом преовладуваат земјените бои, како и окерот и маслинесто зелената боја, бои кои според мене создаваат смирувачка и позитивна енергија во домот.

na-gosti-kaj-biljana-sovremeno-uredena-semejna-kukja-vo-vlae-so-dekorativni-tuli-i-zemjeni-tonovi-foto-08.jpeg

Планирањето и распоредот го одлучивме заедно со мојот сопруг Милан, бидејќи и двајцата сметавме дека треба да се балансираат функционалноста и изгледот.

na-gosti-kaj-biljana-sovremeno-uredena-semejna-kukja-vo-vlae-so-dekorativni-tuli-i-zemjeni-tonovi-foto-17.jpeg

„Must have“ беше мебелот со тубуларни форми и заоблени рабови, како и чистата површина на елементите од мебелот.

na-gosti-kaj-biljana-sovremeno-uredena-semejna-kukja-vo-vlae-so-dekorativni-tuli-i-zemjeni-tonovi-foto-12.jpeg

За да создадете удобност и приказна во секоја просторија која го одразува вашиот стил и карактер потребни се деталите.

na-gosti-kaj-biljana-sovremeno-uredena-semejna-kukja-vo-vlae-so-dekorativni-tuli-i-zemjeni-tonovi-foto-06.jpeg

Па, кога сме кај деталите, да не речам тие се клучот, тие го имаат најголемото влијание врз целокупниот изглед во нашиот дом.

na-gosti-kaj-biljana-sovremeno-uredena-semejna-kukja-vo-vlae-so-dekorativni-tuli-i-zemjeni-tonovi-foto-07.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
Совршено уреден стан во скандинавски стил на девојка од Полска (фото) Комбинацијата на бела боја и дрво е вистински погодок во топлиот стан на Емилија...
На гости кај Ивана: Совршено уредено поткровје од куќа во Прилеп, со непречен поглед кон градот (фот... „Домот ни е лоциран точно под Марковите Кули во Прилеп. Поткровјето го почн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg