Кафуле во Старата скопска чаршија го служи кафето во кокос - уникатно доживување (фото)

Малите локали во Старата скопска чаршија раскажуваат најживописни приказни, но нудат и најинтензивни вкусови, а токму такво е кафулето кое кафето го служи во кокос.

kafule-vo-starata-skopska-charshija-go-sluzhi-kafeto-vo-kokos-unikatno-dozhivuvanje-foto-01.jpg

Старата скопска чаршија е збир од мириси, вкусови, традиција и уникатни искуства. На нејзината калдрма се испишани некои од најубавите скопски приказни.

Една таква приказна е кафулето „Mola“ кое го служи кафето во кокос.

Уникатно доживување, зарем не?

Вкусно, но и навистина убаво за око.

Кога кафето се служи на уникатен начин:

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото) „Од терасата имаме преубав поглед со зеленило и се надевам ќе уживаме уште долго...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg