Café Central Wien – Место во Виена за уживање во храната, кафето и ентериерот


Café Central Wien – Место во Виена за уживање во храната, кафето и ентериерот

Виена е раскошна со приказни, историја, архитектура и културно наследство, но и со локали кои кога веќе сте таму, жалосно е да ги одминете.

cafe-central-wien-mesto-vo-viena-za-nostalgicno-uzivanje-vo-hranata-kafeto-i-enterierot-001.jpg

Меѓу широкиот спектар од места кои треба да ги посетите, една од првите станици нека ви биде Café Central Wien.

Отворено во 1876-та година, а во 19-ти век веќе станало клучно место за собирање на тогашните интелектуалци.

Со тамошните делиции и силно кафе, ќе имате шанса да уживате во еден од најкомплексните и најносталгични ентериери:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 локали во Скопје со ентериер со шик и урбана нота Ви се допаѓа ли што сè повеќе локалите во Скопје вложуваат во уредувањето на ент...
На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото) „Од терасата имаме преубав поглед со зеленило и се надевам ќе уживаме уште долго...
На гости каj Драгана: Тераса во Гостивар од 6m2 со двосед од палети и многу цвеќе (фото) „Првото утринско кафе го пијам во друштво со моите цвеќиња. Тие ѝ даваат нов лик...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg