На гости кај Елеонора: Стан од 72м2 во Скопје со детали во златна боја (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


На гости кај Елеонора: Стан од 72м2 во Скопје со детали во златна боја (фото)

„Поголемиот дел од ентериерот си го смислив сама. Бањата е целосно моја идеја и поради тоа сум многу горда како испадна. Како извор на инспирација ја користев платформата Пинтерест“, вели 28-годишната Елеонора Гигоска од Скопје.

na-gosti-kaj-eleonora-stan-od-72m2-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-foto-01.jpg

Елеонора Гигоска (28) има завршено на Финки и работи како Проектен менаџер во ИТ софтверска компанија.

Таа со свршеникот живее во одлично уреден стан од 72м2 во скопската наслеба Влае.

За уредувањето на станот Елеонора споделува за CRNOBELO.com:

„Поголемиот дел од ентериерот си го смислив сама, но дополнително ми помогна аркитект за некои идејни решенија и дизајнот на станот.

na-gosti-kaj-eleonora-stan-od-72m2-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-foto-04.jpg

Уште пред да почнам да го уредувам станот знаев дека „must have“ е жолта софа во дневната соба.

na-gosti-kaj-eleonora-stan-od-72m2-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-foto-07.jpg

Во останатиот дел од станот преовладуваат светли бои и тонови.

na-gosti-kaj-eleonora-stan-od-72m2-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-foto-06.jpg

Речиси целиот мебел е правен по нарачка сè со цел да се вклопи добро во станот.

na-gosti-kaj-eleonora-stan-od-72m2-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-foto-08.jpg

na-gosti-kaj-eleonora-stan-od-72m2-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-foto-10.jpg

Бањата е целосно моја идеја и поради тоа сум многу горда како испадна. Како извор на инспирација ја користев платформата Пинтерест.

na-gosti-kaj-eleonora-stan-od-72m2-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-eleonora-stan-od-72m2-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-foto-02.jpg

Преовладуваат златни украси и секогаш се обидувам да имам украсено во зависност од периодот од годината или празниците кои следуваат.

na-gosti-kaj-eleonora-stan-od-72m2-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-foto-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg