Кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од грчките острови (фото)


Кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од грчките острови (фото)

Во деновите кога ви недостига море, овој сино-бел локал во Старата скопска чаршија ќе ве потсети на магичните мали грчки селца... Калдрма, розово цвеќе, сини прозорци и совршени кадри за фотки.

kafule-vo-starata-skopska-charshija-e-kako-scena-od-santorini-devojkite-go-obozhavaat-foto-01.jpg

Старата скопска чаршија е преполна со уникатни локали, а меѓу нив е и локалот „Mon Frère“, кој изгледа како сцена од грчките острови. Бело-сини прозорци, масички и столчиња, надополнето со розово цвеќе, едноставно прекрасно.

На многумина овој локал им е едно од омилените места за сликање во чаршијата.

Плус, некои од пијалаците се во совршена сина нијанса, едноставно сè е во тон.

Фотки од уникатниот локал, кој за миг ќе ви даде чувство дека сте на некое приморско место: 

https://www.instagram.com/p/CQMBjBplBMw/

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дел од најубавите новогодишно украсени домови во Македонија (фото) Новогодишната магија пристигна во голем број домови низ Македонија... Кој стави ...
Елка наопаку, џиновски мечиња: Новогодишната магија низ локалите во Македонија (фото) Кои локали зрачат со новогодишна магија периодов? Браво за вложениот труд и илја...
Дел од најубавите новогодишно украсени локали во Скопје (фото) Кога сакате кафе како во сцена од новогодишна бајка каде треба да појдете? Кои л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg